Rozszerzanie diety niemowlęcia

5 (100%) 2 votes

Czas kiedy możemy podać naszemu dziecku stałe pokarmy, to ważny moment w życiu całej rodziny. Maluszek stopniowo rozpoczyna drogę ku niezależności. Poniżej podpowiadamy jak się przygotować do zmian.

dzieci jedzeniePierwsza marchewka

Specjaliści podkreślają, że rozszerzanie diety należy rozpocząć od warzyw, aby nie przyzwyczajać dziecka do słodkich smaków. Ma to związek z przeciwdziałaniem cukrzycy, która jest pokłosiem złych nawyków żywieniowych. Dlatego odpowiedzialni rodzice powinni podać dziecku np. marchewkę i obserwować reakcje dziecka.

 

Słoiczek

Na rynku dostępne są gotowe dania dla niemowląt tzw. słoiczki. Posiadają wszelkie atesty i normy. Taka forma żywienia jest wygodna, dla mam zapracowanych stanowi idealne rozwiązanie. Jednakże są również rodzice, którzy samodzielnie przygotowują dziecku posiłki ze świeżych produktów. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, jednak tę decyzję każdy rodzic musi podjąć samodzielnie.

 

Akcesoria

Podstawą jest krzesełko do karmienia, w którym maluch będzie bezpiecznie i wygodnie jadł. Pierwsze pokarmy stałe należy podać dziecku plastikową łyżeczką. Warto także zakupić kolorowe miseczki, bo zainteresują dziecko jedzeniem. Przydadzą się również śliniaczki, najlepiej z materiału, który łatwo wytrzeć. Są dostępne również stroje do jedzenia, kiedy maluch już próbuje samodzielnie jeść. Niektóre mamy również pod krzesełko układają specjalną matę, aby uchronić podłogę przed zabrudzeniem.

(Visited 80 times, 1 visits today)
Zajrzyj również tutaj:  Pierwsze kolonie dla dzieci