Ofiarowanie 1% podatku

5 (100%) 2 votes

Gdy uzupełniamy deklarację podatkową to w większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy z tego że 1% podatku wolno przeznaczyć na organizację pożytku publicznego. Na blogach co chwile oglądamy takie ogłoszenia, jednakże nie pamiętamy pod czas uzupełniania PITa o szansie przekazania cząstki na różne fundacje. Zazwyczaj ten mały jeden procent podatku czyni, że na twarzach chorych ludzi pojawia się uśmiech.

dominik_borkowski_1Ten 1% podatku to część podatku który powinien dotrzeć do budżetu państwa, a nie do naszego banku, więc nie jest on częścią zwrotu podatku, dajmy go zatem na cel, który uznamy za godny. W większości sytuacji są to sumy mniej więcej 15zł, nie są to wielkie wartości. Jednak gdy kilkadziesiąt nas przekaże ten jeden podatku na ten sam cel to zgromadzona kwota szybko się zwiększa. Nie lubię prosić o pomoc, jestem osobą która bez pomocy finansowej nie jest w stanie zmagać się z chorobą. Wszystkie koszty pokrywają moi rodzice, wspomagają mnie. Jest im trudem podołać podstawowym potrzebom codziennej rehabilitacji. Jak żyć, funkcjonować w społeczeństwie jak typowi ludzie, pracować, często o tym myślę. Dzięki ćwiczeniom mam tego namiastkę, mam potrzebę zarabiać pieniądze, ale nie mam możliwości tego wykonywać.

Kieruję się do Was z prośbą o podarowanie mi jednego procenta podatku który wesprze mnie w finansowaniu rehabilitacji. Co roku bardzo wiele znajduje chętnych osób, które chętnie mi pomagają co powoduje, że mam nadzieje na lepszą przyszłość. Wiadomo, że nie wyzdrowieje w pełni, ale będę miał godne życie. Aktualnie mam trzydzieści jeden lat, od drugiego dnia życia mam mózgowe porażenie dziecięce i nieustannie się z chorobą. Niemniej jednak zostałem nauczony jak być silnym i starać się o indywidualne życie życie i zdrowie, bez nakładu finansowego nie jest to takie proste.

Zajrzyj również tutaj:  Co dają kursy medycyny chińskiej

Żeby nie pogłębiać choroby jest mi potrzebna nieustanna z rehabilitantami, jest to konieczne. Napisałem swoją stronę internetową, od jakiegoś czasu spisuję na niej swoją historię, kilka razy w miesiącu dodaję na nią moją przygodę. Na tej stronie dodałem informacje o tym jak posłać mi jeden procent podatku. Staram się pomagać innym ludziom, głownie przez internet na forach dyskusyjnych. Mimo że Internetowy świat jest miejscem, gdzie czuję się na równi z innymi to jednak potrzeba bycia całkiem zdrowym jest bardzo spore.

Wobec tego zwracam się o pomoc, o przesłanie 1% podatku na moje leczenie i rehabilitację. Drodzy Internauci, zapraszam na mojego bloga, jeśli chcecie wiedzieć jak przekazać mi 1% podatku to wszelkie konieczne wskazówki znajdziecie tam dobrze zaprezentowane.

Link do mojej strony: http://inik.pl/jak-przekazac-1-podatku/

(Visited 18 times, 1 visits today)