Międzynarodowy dzień bez samochodu

5 (100%) 3 votes

Sporo mądrych osób rozprawia o dniu bez auta można znaleźć w sieci mnóstwo informacji. Najlepsze tudzież absolutnie dobre day, głównie posiadają osoby, które mają zamiar żyć na równi z przyrodą. Z tego także powodu Międzynarodowy Dzień bez Auta jest obchodzony również w Polsce.

W 1998 roku we Francji rozpoczęto koncepta dnia nie korzystając auta, czyli Day. W czasie trwania tegoż dnia, a właściwie idei proekologicznej, duża suma centrów miejscowości jest zatrzymywana dla pojazdów spalinowych. Dobrnięcie do centrum miasta które jak raz zadeklarowało się obchodzić wspomniany dzień wyłączając z ruchu samochodowego centrum, odbywać się może jedynie na pieszo lub standardowo rowerem lub miejskimi środkami lokomocji.

car free dayOd Daty postanowienia dzień wzmiankowany jest zwany z angielskiego: Car Free Day. Cały czas dzień rzeczony jest obchodzony 22 .09 w Europie oraz na świecie, a w Polsce dzień bez wozu jest świętowany oficjalnie od 2002 roku. W naszym kraju został inicjowany pod patronatem Ministerstwa Środowiska. W roku 2008 do omawianej kampanii przyłączyły się az 84 miasta w Polsce ( dane z wikipedii) . Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie czujności na nader wart uwagi wątek jakim jest upowszechnienie informacji o ujemnych rezultatach używania aut.

Pewnie jest również reklama transportu publicznego, a co najlepsze, zaprezentowanie populacji że po mieście mamy możliwość się poruszać także innymi sposobami dotarcia na miejsce jakim są rowery, lub komunikacja miejska,a w znacznej ilości wypadkach są to tramwaje i trolejbusy. Głównie przyczynia się to do złagodzenia harmideru wielkomiejskiego a także zainfekowania powietrza, a co się z tym wiąże oczywiście poprawia się świetność życia w wielkim mieście, np takim jak Warszawa.

Poczytaj o tym właśnie tutaj opinie o tym na facebook carfree

(Visited 20 times, 1 visits today)
Zajrzyj również tutaj:  Jak dobrze wynająć samochód