Aromaterapia

Rate this post

Człowiek od niepamiętnych czasów zaczął wykorzystywać te walory roślin do swoich celów, albowiem nie ma nic bardziej korzystnego dla naszych zmysłów jak zapach. Zapachy mają olbrzymi wpływ na nasz codzienny nastrój, natomiast leczenie zapachem nosi nazwę aromaterapii. Zapachy można podzielić na dwie podstawowe kategorie: dla duszy i dla ciała.

Dla ciała… tu można wymienić wszelkiego rodzaju olejki eteryczne, które mogą być używane zarówno do masażu, jak i do aromatyzacji wody lub powietrza. Olejki eteryczne to mieszanki naturalnych wyciągów połączonych z syntetycznie pozyskiwanymi nutami zapachowymi. W odróżnieniu od naturalnych olejków zapachowych nie są czystymi wyciągami z jednej rośliny, o konkretnych właściwościach, a połączeniem natury z nowoczesną technologią chemiczną, co praktycznie stwarza olbrzymie możliwości w tworzeniu nowych trendów zapachowych. Można je dodać do nawilżaczy powietrza, suszonych kwiatów, odkurzaczy tak, aby ulubiony zapach towarzyszył nam wszędzie tam gdzie przebywamy.

Dla duszy… Kiedy przywołujemy pamięć o bliskiej nam osobie, żadne wiążące się z nią przedmioty nie są w stanie oddać jej pełnego obrazu tak, jak czyni to zapach – na przykład ulubione perfumy należące do niej. Perfumy wyprodukowane na bazie substancji roślinnych inspirują, pobudzają zmysły, poprawiają i wywołują przyjemne doznania, związane z otaczaniem się aurą zapachu, wybranego zgodnie z własnym uznaniem.

Aromaterapię wykorzystuje się od ponad pięciu tysięcy lat, ze względu na jej właściwości lecznicze, jak i poprawiające nastrój a zapach stanowi wizytówkę każdego z nas i tylko od nas zależy, czy rozdamy ją innym, czy też bezpiecznie schowamy do szuflady.

Marek KopeckiAROMA GROU
Artykuł pochodzi ze strony www.artykuly.com.pl

(Visited 7 times, 1 visits today)
Zajrzyj również tutaj:  Międzynarodowy dzień bez samochodu

Dodaj komentarz